Tapiolan Kokoomus

Tapiolan Kokoomus ry on Kokoomuksen paikallisyhdistys, jonka toimialueeseen kuuluvat Tapiola, Keilaniemi, Laajalahti, Mankkaa, Niittykumpu ja Otaniemi.

Espoon suurimpana paikallisyhdistyksenä vaikutamme jäsentemme kautta sekä kunnalliseen että valtakunnalliseen politiikkaan.  Järjestämme mielenkiintoisia tapahtumia,  joihin toivomme jäsentemme aktiivista osanottoa. 

Olemme osa Espoon Kokoomuksen aluejärjestöä ja Uudenmaan Kokoomuksen piiriä. 


Hallitus

Sari Ojanen, puheenjohtaja
sari.ojanen@kt.fi, puh. 050 597 694

Mika Mäkilä, varapuheenjohtaja
mika.makila@saunalahti.fi, puh. 0400 606 750

Riitta Mård, sihteeri
riittamard@gmail.com, puh. 050 514 9718

Airi Krogerus
airi.krogerus@mercuria.fi, puh. 040 522 8526

Kimmo Oila
kimmo@oila.fi, puh. 050 565 8968

Olli Ojanen
olli.ojanen@welho.com, puh. 040 508 5144

Kristiina Paavola
paavola.kristiina@gmail.com, puh. 045 650 6936

Anneka Palm
anneka@palmit.fi, puh. 044 370 2476

Ilkka Virtanen, taloudenhoitaja
itv@luukku.com, puh. 050 64086